Elefánt taposta halálra, az oroszlánok felfalták az orvvadászt Dél-Afrikában
Öt orvvadász akart orrszarvút lőni a Kruger Nemzeti Parkban, de végül csak négyen jöttek ki onnan élve.
Öt orvvadász akart orrszarvút lőni a Kruger Nemzeti Parkban, de végül csak négyen jöttek ki onnan élve.
Elnöksége első évében nem sok sikert tudott felmutatni Cyril Ramaphosa, aki elsősorban a korrupciót szeretné kiirtani. A legendás Nelson Mandela pártja, az ANC a májusi választásokon először vesztheti el többségét az apartheid-rendszer megszűnése óta.
Pretoria ad otthont az afrikai kontinens legnagyobb fegyvervásárának és -kiállításának. Miért van szükség fegyverekre Afrikában?
A mentők állítják: a nőt megvizsgálták a baleset helyszínén, és nem mutatott életjeleket. A halottasház egyik alkalmazottja azonban észrevette, hogy a hozzájuk beszállított nő lélegzik.
Jacob Zuma dél-afrikai elnöknek legkésőbb csütörtökig le kell mondania, ha ezt nem teszi meg, a parlament még aznap bizalmi szavazást kezdeményez vele szemben, a kormányzó Afrikai Nemzeti Kongresszus (ANC) pedig támogatni fogja az ellenzék által benyújtott bizalmatlansági indítványt.
A Dél-afrikai Köztársaságban is sokan felháborodtak a H&M honlapjának egyik hirdetésén: egy fekete kisfiú „coolest monkey in the jungle” feliratú kapucnis pulóvert viselt az ott látható fotón. A képet már eltávolították, a cég bocsánatot kért, de a jelek szerint ez sokakat nem hatott meg.
A parabajnok szerint megsértették a tisztességes eljáráshoz és ítélethez való alkotmányos jogát. Jogászok viszont úgy látják, hogy nincs sok esélye a fellebbezésének az alkotmánybíróság előtt.
A néhai elnök orvosának könyve a Nelson Mandela Alapítvány szerint meg sem jelenhetett volna, és tele van pontatlansággal. A szerző állította: senkit sem akart megbántani.
A képviselők Jacob Zuma elnök évértékelő beszédébe alatt estek egymásnak.
Nem állíthatja senki, hogy a Balogh Zoltán vezette Emberi Erőforrások Minisztériuma nem a családokért dolgozik egész évben: a házasság globális fóruma című hatnapos konferenciára több mint 2 millió forintból utaztatta ki a dolgozóit a Dél-afrikai Köztársaságba.
Negyven évvel ezelőtt, 1976-ban tört ki a dél-afrikai apartheid-rezsimet alapjaiban megrengető sowetói lázadássorozat. Az összecsapásokban több száz fekete vesztette életét, a brutális rendőrök ezreket sebesítettek meg. A faji megkülönböztetés rendszere végül 1994-ben ért véget, s Nelson Mandela fekete emberi jogi harcos lett az ország államfője.